جاسوسی گوگل : گوگل درباره شما چه می داند؟

موشن گرافیک «گوگل درباره شما چه می داند؟» نگاهی است کوتاه به جاسوسی گوگل و نادیده گرفتن همه جانبه حریم خصوصی توسط این شرکت.چندی پیش در مقاله معرفی سرویس ایمیل چاپار (سی اچ میل)، گفتیم که قرار است مستنداتی ویدئویی در رابطه با نقض حریم خصوصی کاربران توسط شرکت های ارائه دهنده خمات تحت وب خارجی به ظاهر معتبر، در وبسایت منتشر کنیم. موشن گرافیک «گوگل درباره شما چه می داند؟» اولین آنهاست که گوشه ای از جاسوسی گوگل و اقدامات ناقض حریم خصوصی کاربران را فاش میکند.

بعد از مشاهده این فیلم احتمالا از خود می پرسید گوگل این اطلاعات را از کجا می فهمد؟

در پاسخ یکی از تجربیاتی خودتان را ذکر می کنیم؛ تقریبا برای تمام کاربران گوگل این اتفاق رخ داده است که در رابطه با موضوعی در گوگل جست و جو کرده اند و در نتایج اولیه پاسخ مناسبی برای خود پیدا نکرده اند اما با ادامه دادن جست و جو نتایج به خواسته آنها نزدیک تر و نزدیک تر شده است (می شود).

حتی شما اگر با یک سری عبارات نا مربوط به موضوع مورد نظر خود جست و جو در این موتور جست و جو (به عبارت بهتر موتور جاسوسی) را انجام دهید و کمی جست و جوی خود را ادامه دهید، پس از مدت نسبتا کوتاهی بازهم به نتایج مرتبط با موضوعتان برخوردخواهیدکرد! (این امر در بخش تصاویر گوگل ملموس تر است.)

در واقع کل فرآیند (هر یک از) جست و جو (های) شما و رفتارتان در برخورد با نتایج گوگل ذخیره و با سرعت و دقتی باورنکردنی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. البته این کار را یک انسان انجام نمی دهد، بلکه تکنولوژی آن را برعهده می گیرد.

حتما بخوانید:   موشن گرافیک کودک و خنجر

البته این مورد تنها یکی از روشهای مورد استفاده توسط این غول جاسوسی است؛ ان شاءالله در مقالات بعدی سایر روش ها را هم توضیح خواهیم داد.

همینک شما را به مشاهده، دریافت و انتشار موشن گرافیک «گوگل درباره شما چه می داند؟» دعوت می کنیم (منتظر مستندات ویدئویی بعدی ما در رابطه با جاسوسی شرکت گوگل از کاربرانش باشید):

جهت دریافت ویدئو کلیک کنید

سوال: گوگل در مورد شما چه می داند؟

در یک کلام: همه چیز . . . !

پاسخ دهید