اعمال مشترک شب های قدر ماه رمضان

اینفوگرافیک: اعمال مشترک شب های قدر ماه رمضان

با حمایت مالی/معنوی از خاکریزفرهنگی وارثین در ترویج فرهنگ ناب ایرانی-اسلامی و مقابله جدی با تهاجم فرهنگی سهیم شوید. چند مورد از روش های حمایت معنوی: - مراجعه روزانه به تارنمای خاکریز و مطالعه چند مورد از مقالات - معرفی خاکریزبه دوستان - انتشار مقالات در شبکه های اجتماعی

در آستانه شب های قدر هستیم، شب هایی که از ۱۰۰۰ ماه بهترند. در تمام سال هیچ شبی به فضیلت شب قدر نمی رسد و عمل در آن بهتر از عمل در هزار ماه است. اعمال شب قدر بر دو نوع «اعمال مشترک بین شب ها» و «اعمال مخصوص هر شب» می­باشد. در این مقاله، مواردی از اعمال مشترک شب های قدر توضیح داده شده است.
ضمنا داده نما (اینفوگرافیک) و کتابچه الکترونیکی موارد ذکر شده زیر هم توسط وبسایت علمی فرهنگی آموزشی مهدی تولید شده که در صورت تمایل به مشاهده و بارگیری (دانلود) رایگان داده نما میتوانید به منوی «تصاویر>داده نما (اینفوگرافیک)» موجود در بالای صفحه یا انتهای همین مقاله، و برای دریافت کتابچه الکترونیکی به فروشگاه مرکزی وبسایت علمی فرهنگی آموزشی مهدی، مراجعه فرمایید (البته در حال حاضر فروشگاه مرکزی وبسایت علمی فرهنگی آموزشی مهدی به جهت اعمال یکسری تغییرات غیر فعال می باشد).

اعمال مشترک شب های قدر (متن زیر، عینا از روی کتاب «مفاتیح الجنان» نوشته شده است، البته به استثناء برخی علائم نگارشی که جهت بهتر و راحت تر خواندن متن، به آن اضافه شده است):

اول غسل است علامه مجلسی رحمه الله علیه فرموده غسل این شبها را مقارن غروب آفتاب کردن بهتر است که نماز شام را با غسل بکند.

حتما بخوانید:   نماهنگ: بلای دوری از قرآن

دوم ۲ رکعت نماز است در هر رکعت بعد از حمد هفت مرتبه توحید بخواند و بعد از فراغ هفتاد مرتبه «اَسْتغْفِرُاللهَ وَ اَتوبُ اِلَیْه» بگوید در روایت نبوی صلی الله علیه و آله است ­که از جای خود برنخیزد تا حق­تعالی او را و پدر و مادرش را بیامرزد.

سوم قرآن مجید را بگشاید و بگذارید در مقابل خود و بگوید «اَللهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِکِتابِکَ المُنْزَلْ وَ مافیهِ وَ فیهِ اسْمُکَ الاَکْبَرْ وَ اَسْماؤُکَ الْحُسْنیٰ وَ ما یُخافُ وَ یُرْجیٰ اَنْ تَجْعَلَنی مِنْ عُتَقائِکَ مِنَ النّار» پس هر حاجت که دارد بخواهد.­

چهارم آنکه مصحَف شریف را بگیرد و بر سر گذارد و بگوید «اَللهُمَّ بِحَقِّ هذا الْقُرْآنْ وَ بِحَقِّ مَنْ اَرْسَلْتَه بِه وَ بِحَقِّ کُلِّ مؤمِنٍ مَدَحْتَه فیه وَ بِحَقِّکَ عَلَیْهِم فَلا اَحَدَ اَعْرَفُ بِحَقِّکَ مِنْک» پس ده مرتبه بگوید «بِکَ یا اللهُ» و ده مرتبه «بِمُحَمَّدٍ» و ده مرتبه «بِعَلیٍ» و ده مرتبه «بِفاطِمَهَ» و ده مرتبه «بِالحَسَنِ» و ده مرتبه «بِالحُسَینِ» پس هر حاجت که داری طلب کن.

پنجم زیارت کند امام حسین علیه السلام را (در خبر است که چون شب قدر می­شود منادی از آسمان هفتم ندا می­کند از بطنان عرش که حق­تعالی آمرزید هرکه را که به زیارت قبر حسین علیه السلام آمده).

 

اینفوگرافیک اعمال مشترک شب های قدر:

فایل با کیفیت اینفوگرافیک اعمال مشترک شب های قدر

جهت دریافت رایگان اینفوگرافیک «اعمال مشترک شب های قدر» با کیفیت بسیار عالی کلیک کنید

 

از شما عزیزان تقاضایی داریم و آن اینکه:

 

در این شب های عزیز: «اگر یادتان بود و باران گرفت، دعایی به حال بیابان کنید»

 

التماس دعا . . .

یک پاسخ به “اینفوگرافیک: اعمال مشترک شب های قدر ماه رمضان”

  1. سلام برا چی لینک دانلود مستقیم عکسا رو داخل کانال سروش نمیذارین؟ ممکنه بعضیا برای کاهش مصرف نتشون نیان داخل سایت و فایل به این خوبی رو از دست بدن ولی وقتی لینک دانلود فایل رو بذارین میتونن راحت و با مصرف اینترنت کمتر دانلودش کنن… .

پاسخ دهید

CLOSE
CLOSE

قبل از همه مقالات وبسایت را بخوانید . . .

مطمئنا برای شما هرزنامه نخواهیم فرستاد!

باتشکر، عضویت شما انجام شد

ورود شما را به جمع اعضاء خبرنامه وبسایت تبریک عرض می کنیم!

حمایت مالی